Opłaty środowiskowe Wrocław

Ochrona środowiska to działania, których celem jest dążenie do zapobiegania, bądź naprawianie szkód, które zostały wyrządzone środowisku. Ekologia ma różne oblicza: segregacja śmieci, odpowiedzialność za wspólną przestrzeń, kultywowanie życia gatunków chronionych, wystrzeganie się palenia substancji, które źle oddziałują na środowisko i wiele innych. Bycie eko stało się szczególnie popularne w ostatnich latach. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na zakładach pracy, które mogą się przyczynić do naruszania dopuszczalnych norm. Wówczas wymagana jest opłata środowiskowa.

Opłata środowiskowa we Wrocławiu

Opłaty środowiskowe są naliczane przedsiębiorstwom, które prowadzą działalność na podstawie użytkowania maszyn, bądź substancji, które mogą emitować szkodliwe substancje. Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska brane pod uwagę są sytuacje, gdzie następuje: wprowadzanie gazów lub płynów do powietrza, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, pobór wód oraz składowanie odpadów. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki opłaty środowiskowe, dotyczą szeroko pojętego rolnictwa, ogrodnictwa, leśnictwa, rybactwa, zakłady przemysłowe, a także osoby, które wykonują zawód medyczny, prowadząc indywidualną praktykę specjalistyczną.

Naliczanie opłat środowiskowych

Nasza firma świadczy usługi z zakresu obsługi ochrony środowiska, szkolenia BHP i tematów pokrewnych. Pomagamy przedsiębiorcą w zakresie korzystania ze środowiska. Pomagamy w prowadzeniu ewidencji, przygotowaniu zbiorczych danych, które dotyczą ilości odpadów i ich rodzaju oraz w jaki sposób prawidłowo nimi gospodarować. Nasi klienci mogą liczyć na pomoc w naliczaniu opłat środowiskowych np. za pobór wody, wyprowadzanie gazów, składowanie odpadów itd. Formalności zawsze wzbudzają w przedsiębiorcach niechęć, dlatego służymy pomocą. EKOBHP działa na rynku od kilku lat.

Współpraca z naszą firmą pozwoli Państwu na bezproblemowe załatwienie formalności związanych z opłatą środowiskową. Gwarantujemy, że nasz zespół jest wykwalifikowany w swojej dziedzinie, co pozwoli na terminowe i kompleksowe załatwienie wszystkich dokumentów. Outsourcing BHP to nasza specjalność. Cieszymy się, że coraz więcej firm w Polsce korzysta z naszych usług.

Zachęcamy również do zapoznania się z sekcją Ochrona Środowiska